AN UNBIASED VIEW OF HıZ TESTI

An Unbiased View of Hız testi

An Unbiased View of Hız testi

Blog ArticleModeminiz ile kullandığınız cihazın arasındaki mesafenin çOkay olmadığından emin olun: Modem ile cihazın birbirinden çAlright uzak olması sebebiyle sinyaller karışabilir.

Bilgisayarınızda çalışan diğer programları ve uygulamaları kapatınız. Etkin bir Antivirüs uygulaması olduğuna emin olunuz

İnternet hızını take a look at ettikten sonra alınan sonuçlar, o an kullandığınız internet hızınızı dimension gösteren testlere verilen genel incorporateır. Hız testiniz, İnternet servis sağlayıcısının (ISP) dimension kullanmanız için vadettiği internet hızını kapsar. İnternet hızını examination ettikten sonra, sonuç ekranındaki bağlantı hızlarını kontrol ettiğinizde '-e kadar' şeklinde bir gösterge görebilirsiniz. Bu gösterge internet servis sağlayıcısının, hizmet konusunda vadettiği ortalama değerleri tutturduğunu gösterir.

Ancak bu sayıların aslında günlük bazda elde ettiğiniz hızlarla nasıl karşılaştırdığını merak ettiniz mi?

En İyi Hız Testi Siteleri İnternet hız testi siteleri ile hangi internet sağlayıcısını kullanıyor olursak olalım, internet hızımızı ölçümleyebiliyoruz. Fakat internet hız testi siteleri farklı algoritmaları kullanarak farklı sonuçlar verebiliyor.

Ookla’da bir hesap oluşturabilir ve hız testlerinizi tek bir alandan takip edebilirsiniz. Böylece internetinizin ne kadar hızlı çalıştığını karşılaştırabilirsiniz.

Bu durumda, kullanıcının yapabileceği çOkay az şey vardır. Bu tarz bir difficulty yaşıyorsanız sorunu çözmenin en kolay yolu donanımı sağlayan satıcıya danışmak ve kendilerinden gelebilecek ürün yazılımını bilgisayara yüklemektir. Donanımı sağlayan satıcıya, bulduğunuz şüpheli hataları bildirdiğinizden emin olmalısınız.

Hız testiniz başladığında cihazınızın konumu otomatik olarak belirlenir. Ancak bazı durumlarda VPN veya benzeri uygulamalar nedeniyle konumunuz doğru belirlenmemiş olabilir. Cihazınızda bu ayarları kontrol ederek hızınızı yeniden ölçmeniz gerekebilir.

Bu noktada bilgisayarın veriyi ne kadar sürede elde ettiği ve bu veriyi elde ederken ne kadar veri kullanıldığı incelenir.

Ortalama hız testinden daha fazla veri sunan bir exam arıyorsanız. TestMy.Internet bir dizi exam gerçekleştirir ve çok sayıda faydalı karşılaştırma verisi sağlar.

Siz de yaptığınız testteki “Download” hızı sonucuna ve internet servis sağlayıcınızın dimension sözleşme başlangıcında taahhüt ettiği hıza bakarak vadedilen hızdan yararlanıp yararlanmadığınızı tespit edebilirsiniz. İnternet hızı, modem, kablolar ve çeşitli dış etkenlerden etkilenebildiği için bu testi düzenli yaparak sorunların o anlık mı yoksa internet sağlayıcıdan dolayı mı gerçekleştiğini gözden geçirebilirsiniz. Mbps Nedir?

Yukarıda sıralanan advertımları uygulayıp uygulamadığınızı doğru bir şekilde teyit etmeniz İnternet Hız Testi sonuçların değerlendirilmesi açısından önem arz etmektedir.

ABD merkezli telekom devi Verizon, Fios fiber servisinin kullanıcıları için bir hız examination aracı Hız testi geliştirdi. Ancak, diğer insanlar da internet bağlantılarının hızını kontrol etmek için kullanabilirler.

Ancak halen bazı nedenlerden dolayı internet hızının düşmesi ve yavaşlaması sorunu ile karşılaşılır. İnternet hızının düşmesi konusunda en belirgin problemler şunlardır:

Report this page